«Одягни блакитне»: 2 квітня Міжнародний день поширення інформації про аутизм
Щорічно другого квітня у світі відзначається День поширення інформації щодо проблем аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році. В цей день організовуються різні освітні заходи, присвячені інформуванню суспільства про проблему аутизму і розраховані на аудиторію дітей, батьків, вчителів, медичних працівників.
Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомоги людям з аутизмом.
Поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть терапія захворювання. Міжнародна акція «Light It Up Blue» («Засвіти блакитним світлом») проводиться в рамках цього дня з 2008 року по всьому світу.
По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.
Людям із аутизмом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років. Якщо батьки та лікарі їх вчасно помітять, то людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект людей з аутизмом не завжди порушений. Дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.
День поширення інформації про аутизм започаткували , щоб розповсюджувати інформацію про цей розлад в усьому світі. Блакитний колір і пазли є символами цього дня.
Традиційно, 2 квітня, у всіх країнах, і в Україні теж, проходять акції та флешмоби, метою яких є звернути увагу на цю проблему. Акції проходить на Європейській площі у Києві та на головних площах інших українських міст.
«Аутизм не виліковний, але при своєчасній діагностиці та корекційному втручанні, дитина може бути адаптована до життя у дорослому віці», – кажуть учасники акцій.
Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/29856647.html