A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр №3"
Миколаївської міської ради

Три інтернет-ресурси для дітей з порушеннями слуху

Дата: 30.04.2020 10:53
Кількість переглядів: 588

Добірка надзвичайно корисних онлайн-сервісів та додатків, які значно полегшують навчання для учнів із порушеннями слуху

Завдяки реалізації концепції інклюзивної освіти до навчального процесу долучається дедалі більше дітей з особливими освітніми потребами. Педагоги намагаються знайти підхід до кожного учня, максимально розкрити його вміння і творчий потенціал. І щоб досягати успіху в цій нелегкій справі, необхідно використовувати всі доступні можливості. Наприклад, активно застосовувати новітні інформаційні технології!

Учителям не завжди легко працювати з дітьми, які мають порушення слуху. Адже з такими школярами складніше налагодити комунікацію, від якої так багато залежить. Тож щоб допомогти вам покращити взаємодію з учнями, які мають порушення слуху, ми підготували три надзвичайно корисні, прості у використанні, а головне – безкоштовні онлайн-сервіси. 

Spread Signs

Порушення слуху – це проблема, яка неабияк ускладнює життя сотням тисяч українців. Особливо це стосується школярів, які лише починають пізнавати навколишній світ і вчаться знаходити спільну мову з іншими людьми. Та сьогодні існує чимало корисних інтернет-ресурсів, які реально допомагають дітям з інвалідністю. Чільне місце серед таких програм займає Spread Signs.

Чим корисна ця програма? Spread Signs – це безкоштовний сервіс, у якому зібрано понад 400 тисяч жестів на позначення слів 38-ма мовами світу (у тому числі й українською). Програма дозволяє людям із порушеннями слуху, а також усім бажаючим, поглибити знання мови жестів.

Як нею користуватися? Щоб перевірити можливості сервісу, навіть не потрібно реєструватися. Достатньо лише відкрити його у браузері чи завантажити додаток на смартфон. І вже одразу можна обирати мову, шукати потрібні речення чи окремі слова, а також вивчати дактильну абетку. Щоб полегшити пошук потрібних понять, розробники заздалегідь підготували велику кількість категорій, серед яких легко обрати необхідну. Крім того, вивчаючи певне дактильне позначення, користувачі одразу можуть «перекласти» його мовами жестів, які використовуються в інших країнах.

Для кого буде корисною ця програма? Spread Signs стане у пригоді вчителю, який працює в інклюзивному класі, а також школярам, батькам і всім небайдужим людям. Використовуючи пропонований сервіс, можна суттєво підвищити рівень оволодіння мовою жестів та вдосконалити свої комунікативні навички. А діти з порушеннями слуху можуть без зайвих зусиль і у будь-який зручний час вивчати все більше жестів.

JABtalk

Порушення слуху значно ускладнюють не лише навчання у школі, але й вирішення повсякденних проблем. Особливо якщо говорити про молодших школярів, які мають ще не надто багатий запас жестів. Самем для таких дітей і створено сервіс JABtalk.

Чим корисна ця програма? JABtalk – це безкоштовний додаток для налагодження комунікації зі школярами, які мають порушення слуху. Головна ідея полягає в тому, щоб дитина могла пояснити свої думки та повідомити про потреби, обравши відповідні зображення та поняття на екрані смартфона. А додаток допоможе іншим людям зрозуміти, чого саме бажає школяр.

Як нею користуватися? Додаток простий у використанні, має українськомовний інтерфейс. Щоб почати користуватися JABtalk, достатньо просто завантажити та відкрити його. Користувачі можуть самостійно додавати поняття у базу, завантажувати відповідні зображення (з телефону чи інтернету) та групувати їх за певними категоріями. Наприклад, можна створити категорію «Я хочу їсти» і додати туди кілька страв. Коли дитина захоче їсти, вона обере цю категорію та конкретизує свій вибір.

Для кого буде корисною ця програма? JABtalk стане у пригоді школярам, педагогам та батькам. Додаток буде особливо корисним для молодших школярів, які лише починають опановувати мову жестів та вчаться працювати з мобільними додатками. Сервіс дозволить візуалізувати знання дітей та допоможе їм отримати досвід успішної комунікації (під час навчання, у побуті та спілкування з іншими дітьми).

Live Transcribe

Сучасні технології неабияк полегшують життя людей з порушеннями слуху. Та часто їм складно сприймати великі повідомлення та спілкуватися з людьми, які не знають мови жестів. Щоб мінімізувати такі проблеми й було створено програму Live Transcribe.

Чим корисна ця програма? Live Transcribe – це онлайн-програма, яка дозволяє транскрибувати звукові повідомлення та виводить їх на екран смартфону. Додаток працює в режимі реального часу та дає можливість транскрибувати слова і речення з 70 мов світу (серед них є й українська).

Як нею користуватися? Програма проста і зрозуміла. Щоб почати роботу, достатньо просто скачати та встановити Live Transcribe на свій смартфон. Уже після цього можна вільно транскрибувати звукові повідомлення. У налаштуваннях можна обрати розмір шрифту (актуально для людей з порушеннями зору), найзручнішу тему (білу або чорну), основну та додаткову мови. Текстова версія повідомлення може зберігатися протягом трьох днів. Також можна обрати клавіатуру для редагування повідомлень, які затранскрибувалися.

Для кого буде корисною ця програма? Програма працює не ідеально (трапляються певні одруки), але реально допомагає людям з інвалідністю відчутно покращити своє життя. Live Transcribe можуть використовувати школярі старшого віку та дорослі, адже вони зможуть читати друкований текст. Сервіс стане у пригоді дітям та дорослим під час навчання та у повсякденному спілкуванні.

Усі ці застосунки варто використовувати паралельно, зважаючи також на вікові та індивідуальні особливості конкретної дитини. Спробуйте скористатися цими програмами та неодмінно покажіть їх усім учням!

 

Джерело: https://naurok.com.ua/post/tri-internet-resursi-dlya-ditey-z-porushennyami-sluhu?fbclid=IwAR0z1oyuhb3PEvlVmj39T862H0XmJP7w76xw4dgk1Pv4ilMxFX8-FTaVjdc


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень